Perspektywy ico

NASZA SZKOŁA W GRONIE 10 – CIU NAJLEPSZYCH LICEÓW W WOJEWÓDZTWIE PODLASKIM

dsc03087W grudniu zajęcia z języka białoruskiego uczniów kl. III liceum odbyły się w bibliotece Muzeum i Ośrodka Kultury Białoruskiej w Hajnówce.  

Biblioteka posiada specjalistyczny i bogaty księgozbiór zawierający publikacje białoruskie i polskie - oprócz literatury białoruskojęzycznej w bibliotecznych zbiorach znajduje się również literatura polska traktująca o prawosławnej mniejszości wyznaniowej, o białoruskiej kulturze, lokalnej poezji, folklorze, twórcach ludowych i profesjonalnych, sztuce i etnografii oraz dziedzinach pokrewnych.

Księgozbiór liczy ok. 11.000 pozycji. Poza księgozbiorem i czytelnią gromadzone są również archiwalne dokumenty, czasopisma, zdjęcia, filmy dokumentalne twórców z Białorusi o mniejszości białoruskiej w Polsce, obrzędach, zwyczajach i tradycjach. Gromadzone zbiory to: wydawnictwa zwarte, wydawnictwa ciągłe, a także albumy, encyklopedie, słowniki, śpiewniki. Jest to unikatowa biblioteka posiadająca w swych zbiorach klasykę, ale i najnowsze wydania książek w języku białoruskim. Cennym jest to, iż posiada magazyn, gdzie gromadzi archiwalne wydania czasopism czy kalendarzy. Ze zbiorów bibliotecznych można korzystać na miejscu, oraz wypożyczać do domu. Korzystając z wolnego dostępu do półek uczniowie zapoznali się z układem księgozbioru i jego rozmieszczeniem. Mogli też przejrzeć nowości biblioteczne oraz oferowane tytuły gazet i czasopism. Młodzież w dalszej swej edukacji często wraca po te materiały do Hajnówki.

DSC03087
DSC03088
DSC03098
Previous Next Play Pause
1 2 3

Back to top