Perspektywy ico

NASZA SZKOŁA W GRONIE 10 – CIU NAJLEPSZYCH LICEÓW W WOJEWÓDZTWIE PODLASKIM

konkurswiedzyekoFinał VIII Konkursu Wiedzy Ekologicznej 2017 „Różnorodność biologiczna i formy ochrony przyrody w Polsce” za nami ……

   W siedzibie Białowieskiego Parku Narodowego odbył się finał VIII edycji Konkursu Wiedzy Ekologicznej „Różnorodność biologiczna i formy ochrony przyrody w Polsce”. Konkurs, dofinansowany przez WFOŚiGW w Białymstoku, adresowany był do młodzieży podlaskich szkół. Cele Konkursu to poszerzenie wiedzy ekologicznej oraz zwrócenie uwagi na potrzebę zachowania różnorodności biologicznej, w szczególności pięknych przyrodniczych miejsc na Podlasiu, w tym unikalnej przyrodniczo Puszczy Białowieskiej. Ideą konkursu wiedzy ekologicznej, którego organizatorem jest Białowieski Park Narodowy, jest poszerzenie wiedzy ekologicznej oraz zwrócenie uwagi na unikatowość przyrodniczą Podlasia, w szczególności na walory przyrodnicze naszych parków narodowych i krajobrazowych.

     W grupie 54 finalistów, reprezentujących ponad dwadzieścia miast województwa podlaskiego, etapu centralnego znalazło się dwóch uczniów naszej szkoły – Kacper Keczyński kl.IA liceum i Jakub Bondaruk kl.IIa gimnazjum, którym serdecznie gratulujemy.

     W tegorocznej edycji zwracano szczególną uwagę na środowiska wodne Podlasia oraz biologię, zagrożenia i ochronę przedstawicieli gromady płazów, a dr Renata Krzyściak-Kosińska prezentowała ciekawostki płaziego świata. Uzupełnieniem tej części uroczystości były diaporamy: przedstawiająca płazy występujące w Polsce oraz podkreślająca zagrożenia będące efektem zanieczyszczeń ekosystemów wodnych, autorstwa: Andreja Saveljeva i Dariusza Buraczyńskiego.

Choć w ścisłej czołówce nie znaleźli się nasi uczniowie, to organizatorzy zadbali o to, aby wszyscy dostali cenne nagrody.

   Organizatorom gratuluję kolejnej świetnie przeprowadzonej edycji konkursu, a wszystkich zainteresowanych zapraszam do współpracy i przygotowań do kolejnej, dziewiątej edycji, która będzie w przyszłym roku szkolnym.

                                                                                                                                              Alina Plis

Back to top