Perspektywy ico

NASZA SZKOŁA W GRONIE 10 – CIU NAJLEPSZYCH LICEÓW W WOJEWÓDZTWIE PODLASKIM

image309Dnia 16 grudnia 2017 roku, w Centrum Edukacji i Promocji Kultury Białoruskiej SZCZYTY, odbyły się warsztaty fotograficzno-filmowe pod kierownictwem pana Marka Włodzimirowa, autora zdjęć do wielu znanych filmów, jak na przykład „Wnyki”. W zajęciach wzięło udział dwanaścioro uczniów z naszej szkoły oraz pan dyrektor Igor Łukaszuk i pan Dariusz Musiuk w roli opiekuna.

                Po krótkim przedstawieniu się, opisaniu początków swojej przygody z filmem i szybkim omówieniu naszych pasji, pan Włodzimirow przeszedł do wyjaśnienia zasady działania profesjonalnego planu filmowego. Gdy szczęśliwie przebrnęliśmy przez wykres ludzi potrzebnych do nakręcenia filmu z prawdziwego zdarzenia, przyszedł czas na gwóźdź programu – mieliśmy samodzielnie nakręcić krótkie filmiki inspirowane cytatami ze zbioru aforyzmów. Trzy grupki po ustaleniu planu działania zabrały się do intensywnej pracy, której efektem były trzy spoty opisujące relacje damsko-męskie we współczesnym świecie.

                Mimo niesprzyjającej aury za oknem udało się rozpalić ognisko, swoistą atrakcję dnia. Kiedy każdy zjadł obowiązkową kiełbaskę znad ognia i napił się ciepłej herbaty, pan Włodzimirow zaprezentował końcowe efekty naszej pracy. Po zrobieniu przez pana Musiuka pamiątkowego zdjęcia ruszyliśmy w drogę powrotną. W Hajnówce byliśmy około szesnastej.

                                                                                                                             J.M.B. kl. IIA

Back to top