Perspektywy ico

NASZA SZKOŁA W GRONIE 10 – CIU NAJLEPSZYCH LICEÓW W WOJEWÓDZTWIE PODLASKIM

img 360610 stycznia 2018 r. w Starostwie Powiatowym w Hajnówce odbyło się podsumowanie konkursu dziennikarskiego dla młodzieży szkół średnich pt. “Czynna czy bierna ochrona Puszczy Białowieskiej” realizowanego w ramach projektu “Puszcza i ludzie”

   Zadaniem młodzieży było zbadanie opinii różnych środowisk na temat czynnej i biernej ochrony Puszczy Białowieskiej oraz przedstawienie swoich prac w formie ok. 5 minutowego filmowego reportażu. Konkurs stanowił również spore wyzwanie dla naszych uczniów ponieważ temat ochrony przyrody i działań w Puszczy Białowieskiej wzbudziło ostatnio dużo kontrowersji.

Uczniowie zainteresowani rozwijaniem zainteresowań dziennikarskich uczestniczyli w warsztatach filmowych zorganizowanych w ramach projektu. Nabyli tam praktycznych umiejętności pracy z kamerą, rejestratorami dźwięku czy obróbką zebranego materiału. To bardzo cenne, praktyczne umiejętności, które zostaną z pewnością wykorzystane.

Udział w konkursie wymagał dużego osobistego zaangażowania.

Nasi uczniowie stworzyli dwa zespoły filmowe, w tym jeden międzyszkolny i zajęli IV oraz V miejsca w konkursie.

IV miejsce- Film pt. “Puszcza Białowieska- bierna czy czynna ochrona”

Szymon Wiluk, Kacper Keczyński, Gabriela Potentas

z Zespołu Szkół z Dodatkową Nauką Języka Białoruskiego w Hajnówce oraz I Liceum Ogólnokształcącego im. Marii Skłodowskiej- Curie w Hajnówce

V miejsce- Film pt. “Puszcza i ludzie”

Artur Markowski, Weronika Ptaszyńska, Oliwia Parfieniuk

z Zespołu Szkół z Dodatkową Nauką Języka Białoruskiego w Hajnówce

Starosta Hajnowski Mirosław Romaniuk i Wicestarosta Jadwiga Dąbrowska pogratulowali wszystkim uczestnikom i wręczyli zasłużone nagrody.

   Serdecznie gratuluję zespołom filmowców z naszej szkoły, za przygotowanie reportaży konkursowych i dziękuję za podjęcie tematu tak ważnego dla naszego regionu.

   Dziękujemy Starostwu Powiatowemu w Hajnówce za umożliwienie uczniom udziału w tak ciekawym przedsięwzięciu i liczymy na dalszą współpracę przy realizacji kolejnych elementów ciekawego projektu „Puszcza i ludzie”.

                                                                                                                                  Alina Plis

Reportaże można obejrzeć na stronie projektu:

Link: https://puszczailudzie.info/final-konkursu-czynna-bierna-ochrona-puszczy-bialowieskiej/

 

IMG_3595
IMG_3596
IMG_3597
IMG_3603
IMG_3606
IMG_3611
IMG_3615
IMG_3631
IMG_3633
IMG_3636
Previous Next Play Pause
1 2 3 4 5 6 7 8 9 10

Back to top